Imbiß- Currywurst & Tatort: Der Fall Schimanski (1991)

Tatort : Der fall Schimanski (1991) Horst Schimanski se sblíží v jednom kempu u Rýna s mladou vdanou ženou Corinnou. Jednou večer vidí, jak ji obtěžuje nějaký muž, a zasáhne. Začne se s ním prát a přitom mu muž natrhne bundu. Po rvačce si Schimanski všimne, že muži vypadl z kapsy papír se jménem a adresou pracoviště. Další den ho jde Schimanski navštívit, chce po něm dvě stě marek za roztrženou bundu.

George Gotz / Horst Schimanski
V letech 1966-1976 byla jeho manželkou Loni von Friedlová, s níž má dceru Tanju (1967). Tanja je režisérkou krátkých filmů v Austrálii. V roce 1997 ho opustila jeho dlouholetá přítelkyně Gabi Paulerová. Soudili se spolu o majetek. Má o mnoho let mladší přítelkyni, novinářku Marice Ulrich. Střídavě bydlí v Hamburku a na Sardinii. Jezdí na motorce, plave, potápí se. Právě potápění se mu málem stalo osudné. V roce 1996 u jeho sídla na Sardinii ho přejel motorový člun s německými turisty. Dříve pil pivo KöPi z Duisburgu, ale kvůli skryté reklamě nyní pije fiktivní duisburský Pilsner.
Účinkoval v oblíbených TV krimiseriálech DER KOMMISSAR a TATORT (Místo činu). Popularitu mu od roku 1981 přinesla postava Horsta Schimanského, neohroženého a velmi energického komisaře z Duisburgu. Hned při prvním natáčení Místa činu musel spolknout syrové vajíčko. Režisér scénu točil dvanáctkrát. Až do okamžiku, kdy už Schimanski neudržel další v žaludku. Postava komisaře Schimanského měla být původně „kravaťákem“, ale to herec odmítl. Na procházce městem objevil v jednom armyshopu béžovou vojenskou bundu a ta se stala jeho poznávacím znamením. Za ztvárnění svého nekonvenčního komisaře obdržel v roce 1985 Německou hereckou cenu
Během 60. let se uplatnil také jako zdatný kaskadér. Neměl za sebe dublera. Hrál ve filmových adaptacích indiánek Karla Maye (POKLAD NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE, MEZI SUPY, VINNETOU A MÍŠENKA APANAČI).