Curiosity as Helmsmen

Kurátor: Salon 75 28. 9. 2022 – 2. 10. 2022

Vystavující: Martin Brandt Hansen (GL/DK) & Rasmus Lyberth (GL/DK)

Prezentace dvou dánských/grónských umělců – napříč generacemi a metodologiemi – bude působit jako ztracená a plovoucí nádoba, která zobrazí trajektorie současných strategií spojených s vyobrazením krajiny, mytologie a diasporických složitostí a vlastností.

Jako oživení velkého ztroskotání budou oba herci společně rozšiřovat svůj společný estetický jazyk a hledat drahokamy, poklady a nové pravdy o tom, jak se historie konstruuje za zátokou a v hlubinách času.

Salon 75 je nezávislá platforma pro současné umění v dánské Kodani, kterou v roce 2017 založil kurátor a umělec Theodor Nymark. Od roku 2017 prošel Salon 75 rozsáhlým vývojem a dnes jej vede kurátorský tým sedmi přidružených kurátorů a umělců. V současném týmu jsou: Adam Varab, Christine Dahlerup, Frej Volander, Hedvig Greiffenberg, Laura Fuglsang, Sofus Keiding Agger a Theodor Nymark.

Dosavadní program Salonu 75 zahrnuje samostatné, párové i skupinové výstavy, na nichž se představují mladší současní umělci z dánské i mezinárodní umělecké scény. Příklady umělců vystavených v Salonu 75 z poslední doby jsou např: Paul Barsch (DE), Sofi Winthe Foge (DK), Melanie Kitti (NO), Valentina Makarova Sekisova (RUS), Bob Bicknell-Knight (UK), Sóley Ragnarsdóttir (DK/IS) a APXIV Group (RUS).

Výstava byla podpořena Danish Arts Foundation.